Тестування

Тестування – це гарантія працездатності та ефективності проекту

Тестувати web-проект – це як традиція розбивати пляшку шампанського об корабель, що йде в перший рейс. Нібито без цього не бачити новачкові щастя в морі. Так і тестування сайту на уразливості, баги і адаптивність – це важливий етап, перш ніж запускати ресурс у «вільне плавання» в Інтернеті. І для цього є п’ять причин:
  1. Якщо є баги – це незручний, що викликає недовіру користувачів ресурс.
  2. Якщо у відвідувачів або зловмисників буде доступ до критично важливих сторінок – це проблема і потрібна перевірка сайту на безпеку.
  3. Некоректно працює функціонал – показник високих відмов і малої конверсії.
  4. Мала продуктивність – люди не люблять чекати.
  5. Незрозумілі форми і функціонал на сторінках тільки уповільнюють завантаження.
Обов’язкова послуга для ресурсів, які на розробці, а також сайтів: що зазнали редизайн, які змінили хостинг, що не проводили процедуру більше двох років або зовсім ніколи з цим не стикалися.

Етапи аналізу

Після узгодження термінів і деталей з замовником, менеджер контролю якості розробки – тестувальник, отримує в роботу технічне завдання. І починається етап підготовки – розробка тестування сайту. Фахівці в роботі використовують налагоджені алгоритми, чек-листи і сервіси, які дозволяють максимально якісно і швидко впоратися з перевіркою. В агентстві Wezom, наприклад, робота з інтернет-магазином займе від 2 днів, web-візиткою – добу, а тестування мобільних додатків – від одного дня. Все залежить від обсягу роботи і кількості необхідних правок. Робота проводитиметься в Чотири етапи: Кросбраузерне тестування. Відображення ресурсу на різних пристроях. Якщо ваш проект підтримує адаптивну верстку – наші фахівці оцінять якість і зручність користуванням в різних браузерах, по ширині екрану і на інших пристроях (планшет, мобільний телефон і т.д.). Також оцінюється верстка сайту і дизайн. Функціональне тестування сайту. Якщо на web-проект є певний продуманий функціонал, який некоректно працює або не працює зовсім – це привід для користувачів не затримуватися на вашому ресурсі. Або, що ще гірше, невірно налагоджена система функціонування форми або сторінки товарів можуть призвести до втрати доходу і клієнтів. На даному етапі перевіряється продуктивність функцій, інтерфейсу, форм, пошуку, завантаження файлів, лічильників і т.д. Тестування безпеки. Перевіряється доступ користувачів і безпеку критично важливих – цільових сторінок, можливість доступу в адмінку стороннім. Навантажувальний тест сайту. Проводиться для оцінки продуктивності ресурсу при заданому параметрі використання. Простіше кажучи, продуктивність і швидкість завантаження повинні залишатися на достатньому рівні за умови їх відвідування відразу 20 користувачами (к-ть відвідувачів визначається виходячи з параметрів проекту). Після завершення перевірки замовник отримує звіт про проведену роботу та список виявлених помилок.

Тестування додатків на Android і iOS

Крім сайтів, оцінка продуктивності і якості потрібна мобільних додатків. Тут дещо інший алгоритм – більш складний і вимогливий до виправлення багів. Додатки для iOS і Android також проходять функціональну оцінку, аналіз продуктивності (в іншому форматі) і характерна перевірка на кроссбраузерность. Такий спектр дозволяє проводити аналіз ще до розміщення проекту в PlayMarket і AppStore, а також виявляти і коригувати проблеми після внесення правок в програму. Також є автоматизоване тестування мобільних додатків – процес дозволяє значно економити час. У цьому випадку використовують типові алгоритми аналізу, які дозволяють швидко оцінити критичні точки і виявити дефекти, якщо вони є.

Тестінг web-ресурсів і мобільних додатків в Wezom

Агентство повного циклу: ми розробляємо сайти і мобільні додатки з нуля. Що дозволяє нам все проекти оцінювати з точки зору професійних розробників. На рахунку наших тестувальників понад 300 завершених проектів, деякі з яких періодично повертаються для додаткового аналізу ресурсу. Ми надаємо повний спектр послуг:
  • тестування і публікація веб-сайту – робота з готовим проектом.
  • внесення правок: після перевірки та аналізу ми самостійно усунемо всі недоліки і баги.
  • регресійний тестінг – аналіз проекту після внесення правок.
Також перевірка web-проекту і мобільних додатків входить в пакет розробки, якщо ви замовляєте створення проекту будь-якої складності в нашому агентстві. Вартість послуг залежить від обсягу і термінів. В середньому аналіз займає від одного дня, у випадку з багатосторінковим інтернет-магазином або складним багатофункціональним додатком – часом може зрости до 7 робочих днів з наданням розгорнутої звіту про виконану роботу і виявлених недоліках. Щоб узгодити ціну і час – заповніть заявку або зв’яжіться з нашими менеджерами. У короткі терміни фахівці оцінять вартість послуг і час, необхідний для проведення комплексної перевірки.
Напишіть нам
Та отримайте комерційну пропозицію
Заповніть поля нижче, і наш менеджер зв'яжеться з вами. Ми розробимо пропозицію протягом дня!